Arkadaşlarından etkilenen Belçikalı Müslüman oldu

Okunma: 738
Türkiye 3 Temmuz 2019 08:17
Videoyu Aç Arkadaşlarından etkilenen Belçikalı Müslüman oldu
A
a

Belçika vatandaşı Cemil Olcas, Müslüman arkadaşlarından etkilenerek geldiği Mardin’de İslam dinini seçerek Müslüman oldu.

Belçika’daki Müslüman arkadaşlarından etkilenerek İslamiyet’i araştıran Belçika vatandaşı Cemil Olcas, geldiği Mardin’in Kızıltepe ilçesinde Müslüman oldu.Kızıltepe ilçe Müftülüğüne müracaat eden Olcas, burada Kelime-i Şehadet getirerek Müslüman oldu ve Ömer ismini aldı.Kızıltepe Müftüsü Masum Taşçı, İslam dinini seçerek Müslüman olan Ömer’e ihtida belgesi ile beraber Kur’an-ı Kerim hediye etti.

"Belçika ya döndüğümde herkese Müslüman olduğumu söyleyeceğim ve onları İslam'a davet edeceğim"Arkadaşları sayesinde İslam'ı çok sevdiğini ve Müslüman olmaya karar verdiğini söyleyen Ömer, "Arkadaşlarım sayesinde İslam’ı öğrendim ve çok sevdim. Bu yüzden İslam’ı seçmeye karar verdim. Şu an Kelime-i Şehadet getirerek Müslüman oldum, çok mutlu ve sevinçliyim. Müslüman arkadaşlarım var, hepsini çok seviyorum. Allah onlardan razı olsun. Belçika'ya döneceğim ve herkese Müslüman olduğumu söyleyeceğim, onları da ve özellikle akrabalarımı İslam’a davet edeceğim. Şu an duygularımı ifade etmede zorlanıyorum, çok seviniyorum ve çok mutluyum." diye konuştu.

"Hidayet durumlarının artmasını ümit ediyoruz"

Kızıltepe İlçe Müftüsü Masum Taşçı ise şunları söyledi: "Belçika’dan buraya misafir olarak gelen ve orada Müslüman arkadaşları ile beraber uzun süre dostluğu olan misafirimiz, yaptığı araştırmalar sonucunda İslamiyet’i seçmeye karar verdiğini ifade ettiler. Müftülüğümüze müracaat etmesi üzerine İslamiyet hakkında gerekli bilgiyi kendilerine izah ettikten sonra Kelime-i Şehadet getirerek Müslüman oldu. Kendilerine ihtida belgesini verdik, ayrıca bir Kur’an-ı Kerim hediye ettik. Dileğimiz bu tür hidayet durumlarının artması, İslam’ı bilmeyenlerin İslam ile tanışması ve İslam ile müşerref olmasıdır." 

Kaynak : İLKHA
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

 
Diyanet Duyurular
Kapalı grup · 4.183 üye
Gruba Katıl
grubumuz başta Diyanet işleri başkanlığı olmak üzere bütün Resmi kurumların atama ve duyuruları paylaşılmaktadır
 
anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Güncel Haber, Film, İlahi ve Ezgiler
Radyo İmam-HatipFm Güncel Haber, İlahi & Ezgiler..
google.com, pub-2227755215092688, DIRECT, f08c47fec0942fa0