Charlie Hebdo’dan En Noor Camiine İslamofobi

Okunma: 902
Yazarlar 16 Mart 2019 20:07
Videoyu Aç Charlie Hebdo’dan En Noor Camiine İslamofobi
A
a

Cuma günü Yeni Zelanda’nın ChristChurch ilçesindeki Al Noor camisine silahlı saldırı düzenlendi. Cuma namazı sırasında düzenlenen saldırıda ölü sayısı 49'a yükseldi. Saldırgan, acımasız saldırıyı sosyal medyada canlı yayınla paylaşmıştı.

Charlie Hebdo saldırısı, 7 Ocak 2015 tarihinde, Said ve Cherif Kouachi'nin Fransızca yayın yapan hiciv dergisi Charlie Hebdo'nun (Hz. Peygambere hakaret karikatürleri yayınlayan rezil dergi) Paris'teki ofisine yaptığı saldırıydı. Saldırı tüfeği ve diğer silahlarla yapılan saldırıda 11 kişi hayatını kaybetmiş, 11 kişi yaralanmıştı. Charlie Hebdo saldırısı ve daha sonra Île-de-France (bölge)'da 5 kişinin ölümü ve 11 kişinin yaralanmasıyla sonuçlanan saldırıyı yapan silahlı kişiler kendilerini Arap Yarımadası el-Kaidesi'ne ait olarak tanımladı.
 
Sağ kalan Charlie Hebdo çalışanları dergiyi olağan bir biçimde yayımlamaya devam edeceklerini ve saldırının gerçekleştiği haftanın ertesinde çıkacak sayının 1 milyon kopyaya ulaşacağını açıkladılar, sonra dünyadan tepki yağdı. Herkes ben Charli Hebdo’yum, diyerek tempo tuttu. Dünya liderleri Paris’te toplanıp saldırıyı kınadılar. Neden çünkü saldırıyı yapanlar kendilerini Müslüman olarak tanımlıyorlardı. Olayı yapanlara Müslüman terörist dediler. Hatta tüm terör olaylarını Müslümanlar yapıyorlar diye bas bas bağırdılar.
 
Cuma günü Yeni Zelanda’nın ChristChurch ilçesindeki Al Noor camisine silahlı saldırı düzenlendi. Cuma namazı sırasında düzenlenen saldırıda ölü sayısı 49'a yükseldi. Saldırgan, acımasız saldırıyı sosyal medyada canlı yayınla paylaşmış. Saldırıya ilişkin üçü erkek biri kadın 4 kişi gözaltına alındı. Dünya ayağa kalktı, herkes olayı kınadı. Trump olayın Nefret suçu olduğunu ifade etti. Diğer liderler de genelde bu yönde konuştular. Kimse bunun bir Hıristiyan terörü olduğunu ifade etmedi. Kimse çıkıp biz dayanışmak için Müslüman’ız veya biz de El Noor (Baskının yapıldığı camii) cami cemaatiyiz filan demedi. Demeyecekte…
 
Biz haykıralım: Bu olay bir Hıristiyan terörüdür. Batı Medyası ve batılı liderler İslamofobi endüstrisini diri tutmak için ellerinden geleni yapıyorlar. Dünyaya önce silah yığıyorlar. Sonra da bu silahları kim verdi deyip elli maymunu oynuyorlar. Oynamaya devam edecekler. Hayatları yalan, dinleri yalan, imanları yalan... Her şeyleri yalan, kandan besleniyorlar. Kan döküp kan içiyorlar.
 
Hadi o meşhur şiirden cevap verelim onlara:
 
Minareler süngü, kubbeler miğfer,
Camiler kışlamız, müminler asker,
Bu ilahi ordu dinimi bekler,
Allahu Ekber, Allahu Ekber.
 
Allah kardeşlerimizin şehadetlerini kabul eylesin…
Ömer EVSEN
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

 
Diyanet Duyurular
Kapalı grup · 4.183 üye
Gruba Katıl
grubumuz başta Diyanet işleri başkanlığı olmak üzere bütün Resmi kurumların atama ve duyuruları paylaşılmaktadır
 
anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

İmam Hatip Lerin Haber ve Radyo Sitesi..
Radyo İmam-HatipFm Güncel Haber, İlahi & Ezgiler..
google.com, pub-2227755215092688, DIRECT, f08c47fec0942fa0