Diyanetten Vaizlere Duyuru!

Okunma: 469
Diyanet 13 Mayıs 2019 09:32
Videoyu Aç Diyanetten Vaizlere Duyuru!
A
a

2019 Yılında İhtisas Kurslarından Mezun Olup Vaiz Olarak Atanmaya Hak Kazananlar İle İlgili Duyuru

2019 YILINDA İHTİSAS KURSLARINDAN MEZUN OLUP VAİZ OLARAK ATANMAYA HAK KAZANANLAR İLE İLGİLİ DUYURU
“Diyanet İşleri Başkanlığı Vaizlik, Kur’an Kursu Öğreticiliği, İmam-Hatiplik ve Müezzin Kayyımlık Kadrolarına Atama ve Bu Kadroların Kariyer Basamaklarında Yükselme Yönetmeliği” nin 7 inci maddesinin 1 inci fıkrası ile 15 inci maddesinin 2 inci fıkrası gereği 24.04.2019-30.04.2019 tarihleri arasında Başkanlığımız Merkezinde yapılan Dini Yüksek İhtisas Eğitim Merkezlerini bitirme ve Vaizliğe giriş sınavında başarılı olanlardan “Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği”nin 26 ncı maddesinin 2 nci fıkrasının (a) bendi hükmü gereği atamalarına esas olmak üzere aşağıda belirtilen çerçevede tercih alınacaktır:

1- Söz konusu adayların 10.05.2019 tarihinde başlayıp 15.05.2019 tarihinde Çarşamba günü saat 23.59’e kadar tercih işlemlerini https://dibbys.diyanet.gov.tr adresinde “Sınav İşlemleri” menüsünden yapmaları gerekmektedir.
2- Adaylar ilan edilen yerler içerisinden 10 tercihte bulunabilecekler; tercihlerinden birine yerleşemeyenler ile belirtilen süre içerisinde tercihte bulunmayanların atamaları re’sen yapılacaktır.
3- Adayların tercihlerine göre yerleştirilme işlemi Diyanet İşleri Başkanlığı Vaizlik, Kur’an Kursu Öğreticiliği, İmam-Hatiplik ve Müezzin Kayyımlık Kadrolarına Atama ve Bu Kadroların Kariyer Basamaklarında Yükselme Yönetmeliğinin 20 nci maddesinin 5 inci fıkrası gereği İhtisas eğitimi bitirme sınavı sonucu alınan puana göre, puanlarda eşitlik olması halinde sırasıyla;
a) Hizmet süresi fazla olana,
b) Doğum tarihi önce olana öncelik verilerek yapılacaktır.

4- Adayların atanma işlemleri için;
a. İlahiyat Fakültesi lisans diploması veya denklik belgesinin Eğitim Merkezlerince tasdikli fotokopisi,
b. İhtisas kursunu bitirme belgesinin sureti,
c. Eğitim Merkezlerince onaylı hizmet cetveli,
d. Sağlık veya Aile Birliği mazeretini gösterir
belgelerini, yer tespiti sonuçlarının ilanını takip eden 7 gün içerisinde Başkanlığımız Atama I Daire Başkanlığına göndermeleri gerekmekte olup, süresi içerisinde müracaat etmeyen adayların başvuruları geçersiz kabul edilecek, postadaki gecikmeler dikkate alınmayacaktır.

5- Fiili olarak (İhtisas kursunda geçen süreler hariç) 3 yıl ve üzeri vaizlik hizmeti bulunanlar dilekçe ile Başkanlığımıza müracaat ederek ilan edilen yerler dışında tercihte bulunabilecekleri gibi sistem üzerinden de tercih yapabileceklerdir. Ancak sistem üzerinden tercih yapmaları halinde tercih sonucu yerleştikleri görev yerlerine atamaları yapılacaktır.

6- İhtisas Eğitimini tamamlayan adaylar Vaiz veya Cezaevi Vaizi unvanlarının her ikisini de tercih edebileceklerdir. Vaizlik dışında (Kur’an Kursu Öğreticiliği, İmam-Hatip ve Müezzin-Kayyım kadrolarına) atanmak isteyenler talep dilekçelerini müracaat tarihleri içinde Başkanlığımız Atama ll Daire Başkanlığına ulaştırmaları gerekmektedir.

7- Vaizlik yer tespiti ve tercih ile ilgili hususlar hakkında https://www.diyanet.gov.tr wep adresinden yapılan duyuru dışında ilave bir tebligat yapılmayacak, adaylara ayrıca bir bilgi veya belge gönderilmeyecektir.

8- Yer tespiti işlemleri için (0 312 295 78 15-16) nolu telefonlardan bilgi alınabilecektir.

DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI
İNSAN KAYNAKLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ


 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

 
Diyanet Duyurular
Kapalı grup · 4.183 üye
Gruba Katıl
grubumuz başta Diyanet işleri başkanlığı olmak üzere bütün Resmi kurumların atama ve duyuruları paylaşılmaktadır
 
anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Güncel Haber, Film, İlahi ve Ezgiler
Radyo İmam-HatipFm Güncel Haber, İlahi & Ezgiler..
google.com, pub-2227755215092688, DIRECT, f08c47fec0942fa0