Fahri Öğreticiler Yetkililere Sesleniyor!

Okunma: 974
Diyanet 26 Haziran 2019 22:25
Videoyu Aç Fahri Öğreticiler Yetkililere Sesleniyor!
A
a

Fahri Kur'an Kursu Öğreticileri artık sorunlarına bir çözüm bulmak için Yetkililere sesleniyor! bu haklı Haykırışları duyan birileri var mı ?

Diyanet İşleri Başkanlığı Bünyesinde yıllarca hizmet edip fedakarca çalışan Fahri Kur'an Kursu Öğreticileri, sorunlarına çözüm bulmak için Adalet ve Kalkındırma Partisi (AKP) ve Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) 'li yetkililere seslerini duyurmaya çalışıyor. bu haklı Haykırışları duyan birileri var mı ?
işte Fahri Kur'an Kursu Öğreticilerinin Yetkililerden çözüm bulmasıiçin talepleri..

Saygıdeğer hükümet yetkililerimiz; 

Benim gibi Türkiyenin dört bir yanında geçici öğretici ve vekil imam olarak görev yapan bizler Kadrolu olan Kuran Kursu öğreticileri ve kadrolu imamlarla aynı işi yapmamıza rağmen kadrolularla aramızda ekonomik ve sosyal açıdan çok büyük farklar söz konusudur.
Bizler aylık 700 ila 800 tl gibi ek ders karşılığı bir ücrete çalışmaktayız. Sigortamız günlük çalıştığımız saat kadar
yatırıldığından sgk'ya yıl sonunda borçlu çıkmaktayız. Kpss +Dhbt bilgisi sınavlarının yanında kış ve yaz kuran kurslarında görevlendirme için yılda 2 kez mülakata giren, sürekli aynı yerde değil yer değişikliği yapılarak görevlendirilen, çoğunlukla taşra bölgelerde aldığı 700 ila 800 tl ücretten yol ve kuran kurslarındaki tüm materyal odun kömür ihtiyaçlarını karşılamak suretiyle çok zor şartlarda çalışmaktayız.
İl müftülüklerinin yaptığı mülakat ve Kpss puanlarına göre münhal kadrolara görevlendirilmemize rağmen sürekli sınava tabi tutulmamız bizleri psikolojik ve sosyal açıdan olumsuz etkilemektedir.
Alım ilanında yapılan adaletsiz kontenjan dağılım hasebiyle yine mülakatlara bile çağrılmadık.Yillardir kpss ve dhbt sınavlarımız
malesef boşa gitmekte.imamlar ve lisanslilara kontenjan fazla ayrıldığından puanlar 50 ye kadar düşerken diger katagoriler 85 altina düşmemekte. 
Yıllardır bu şartlarda statüsüz çalışıyoruz.iskur vasitasisla yanımızda gorevlendirilen çalışan bile asgari ücret yani bizden yüksek
maaş almakta ve buda alay konusu olmakta bizleri rencide etmekte.Her daim hükümetimizin destekçileri olarak bizlere değer verilmemesi bizleri fazlasıyla üzmektedir.Bizler bu şekilde hakkımızın savunulması istemek zorunda bırakılmadan gerekenin yapılmasını isterdik.
Bu konuda çok kırgın ve üzgünüz . Geleceğin inşasında büyük emek ve katkısı olacak olan biz geçici kuran kursu öğreticilerinin artık sesleri duyulsun. Bu kırgınlığımızın bir an önce giderilmesini bekliyoruz.Çünkü bu hakkı sizlerde vermezseniz kimse veremez.
Uzun süredir bizlerle alakalı çalışma olduğu söylentileri var ama bu çalışmalar nedir bilmiyoruz.Bu da yetmezmiş gibi mali
kriz nedeniyle fahri sayısında azaltmaya gidiliyor malesef. Biz iş garantimiz olsun diye mücadele ederken bunca yıldır emek verdiğimiz
işimiz de elimizden alınacak ne yazık ki.
Bizlerin isteği yukarıda belirttiğimiz zor şartlara çözüm bulunması statü sahibi olmak, sınavlardan kurtulmak ve iş garantimizin
sağlanarak fahri ve vekillere sözleşme verilmesi elzemdir.İvedilikle bizlerin haklarını gözeterek gereğinin yapılmasını istiyoruz.

Saygılarımızla...

Fahri Kur'an Kursu Öğreticileri
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

 
Diyanet Duyurular
Kapalı grup · 4.183 üye
Gruba Katıl
grubumuz başta Diyanet işleri başkanlığı olmak üzere bütün Resmi kurumların atama ve duyuruları paylaşılmaktadır
 
anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Güncel Haber, Film, İlahi ve Ezgiler
Radyo İmam-HatipFm Güncel Haber, İlahi & Ezgiler..
google.com, pub-2227755215092688, DIRECT, f08c47fec0942fa0