Fahriler, Fahri Kur'an Kursu Öğreticilerine Karşı!

Okunma: 625
Diyanet 3 Şubat 2019 21:38
Videoyu Aç Fahriler, Fahri Kur'an Kursu Öğreticilerine Karşı!
A
a

Fahriler, Fahri Kur'an Kursu Öğreticilerine Karşı! evet sanırım hepiniz bu başlığı merak ettiniz. buyurun o zaman neden bu başlığı seçtim hep beraber öğrenelim.

Fahriler, Fahri Kur'an Kursu Öğreticilerine Karşı! evet sanırım hepiniz bu başlığı merak ettiniz. buyrun o zaman neden bu başlığı seçtim hep beraber öğrenelim.
Kıymetli Kardeşlerim hepimizin malumudur ki geçen yıl 1 Milyona yakın taşeron kadrosunda bulunan vatandaşımız, Milli Eğitim Bakanlığındaki ücretli Öğretmenler ve KİTler de çalışan işçiler dahi Kadroya yani devlet himayesine alındı kimisinin ise özlük hakları iyileştirildi aldıkları maaşlar arttırıldı, sosyal güvenceleri sağlandı.
Hepimiz buna çok sevindik mutlu olduk ne kadar güzel birşey dimi Mağdur olan vatandaşlarımızın mağduriyetleri giderildi. Şimdi arkadaşlar buraya kadar herşey çok güzel hiçbir sorun yok ama işin aslı bundan sonra başlıyor.. yani bizi ilgilendiren kısım..
Yaklaşık 1 Milyon 200 bin vatandaşın sıkıntıları giderilirken bir yerlerde kısık sesleri olan kardeşlerimiz de o kısık ama haklı sesleriyle birilerine, bir yerlere seslerini duyurmaya çalıştılar, çabaladılar..
Kim bunlar biliyormuyuz ? belki kimimiz onların sadece isimlerini biliyoruz.. peki kim bunlar.. Fahriler evet herkesin kulağına aşina olan bu isim Fahri..bu kardeşlerimizde kısık seslerini duyurmaya çalıştılar.. çünkü mağdurdular.. mağduriyet yaşıyorlar..
Asgari ücretli bile geçen yıl 1.600,00 TL alırken onlar sadece 800,00 (sekizyüz) -1.300,00 (bin üçyüz) TL arasında her ay değişen cüz-i bir ücretle çalışıyorlar. üstelik yaz aylarında bu ücret 500-600 TL ye kadar düşebiliyor. Asgari ücret 2.020,00 (iki bin yirmi) TL ye çıktı ama onlar hala 800,00 (sekizyüz) - 1.300,00 (binüçyüz) TL almaya devam ediyorlar.. Sosyal Haklarına, Sosyal Güvencelerine gelince..
Aaah kardeşlerim onların ne sosyal hakları var nede sosyal güvenceleri.. günlük saat başı ücret aldıkalrı için sigortaları dahi 12 ile 15 gün üzerinden yatırılmakta ve bu kardeşlerim sigortaları yarım yattığı için her yıl SGK ya borçlu duruma gelmekte.. Sosyal hakları deseniz ne siz sorun ne ben söyliyim.
Çübnkü iş garantileri yok. İki yılda bir KPSS ve DHBT sınavlarına girip geçerli puanları aldıktan sonra bu sefer de İl Müftülüklerinin yaptığı sınavlara yılda iki defa girmek zorundalar. bunca sınavlara girdikten sonra anca işe başlayabiliyorlar. 
Kimisiaile geçindiriyor bu cüz-i para ile kimisi gelinlik çeyizini.. kimisi Damatlık-Düğün masraflarını denkleştirmeye çalışıyor. 6 Çocuklu bir ailenin sadece Fahri Çalışanı olan Anne..
Hergün büyük bir umutla işe gider çocuklarını ardında bırakarak..rızıklarını helal yoldan temin edebilmek için..

Fahriler, Fahri Kur'an kursu Öğreticilerine karşı!
Gelelim işin aslına kardeşlerim.. Fahriler Kim ? Fahri Kur'an kursu Öğreticileri Kim ? neden birbirlerine karşılar..
Fahri Kur'an kursu Öğreticileri bütün bu zorluklara göğüs gererken bir yandan da seslerini duyurmaya çalıştıkları zaman içlerinden bazıları onlara din gönüllüsü din görevlisi islam ın temsilcisi güzel ahlakın önderleri demeye dilim varmıyor.. Bu garip kardeşlerimi her zaman her fırsatta dillerinden dökülen o kırıcı sözlerle kırıyor, incitiyor, incitmeye devam ediyorlar..
İşte ben bunlara sadece Fahriler diyorum.. çünkü bunlar 1 milyon 200 bin kişi haklarını ararken ses etmezken ne hikmetse diş geçirebildikleri garip Fahri Kur'an kursu öğreticilerine her defasında kırıcı, incitici ve bazen de aşağılayıcı sözler sarfediyorlar bir de böbürlenerek..
Hele birde her önüne gelene kadro mu verilir.. okuyun kazanın beleşçiler..sınavsız kadro mu olur.. bıktık sizden..gına geldi.. vs. vs. demeleri yok mu..sanki kadro ceplerinden çıkacakmış da ceplerindeki para azalacakmış ... işte o zaman onlara beyfendi veya hanımefendi 1 milyon 200 bin vatandaşımız hakkı olanı alırken neredeydiniz.. neden sesiniz çıkmadı.. neden bu sözleri onlara sarf etmediniz.. etmezsiniz tabi.. aksine alkış tuttunuz.. mutlu oldunuz.. ama içinden çıktığınız bu Garip gariban fahrilere diş geçirebiliyorsunuz tabiri caizse.. ne derler Tavuk Yumurta dan çıkmış yumurtayı beğenmiyor misali oldu sizinki de..
işte siz sadece Fahrisiniz.. kadro alsanız da bu kibriniz ve kırıcı uslubunuz ile hiçbir zaman Bir Kur'an Öğretmeni olamayacaksınız.sizin ilminiz boğazınız dan aşağı inmemiştir. ilminiz ile ael etseydiniz.. haklarının peşinde koşan bu gariplere o sözleri sarfetmezdiniz.
Fahri kur'an kursu Öğretici kardeşlerim yılmayın.. sabırla haklı olduğunuz dava da sesiniz duyurmaya devam edin. belki kadro belki sözleşme belkide iş güvencesi hepsi de size ana sütünüz gibi hakkınız helaldir. Ben buna inanıyorum.. asla pes etmeyin.. birlik olun. birlikten güç doğar.. bir kaç kendini bilemzin sözüne aldanıp da birliğinizi dayanışmanızı bozmayın.. Rabbim hakkınız da hayırlı olanı nasib etsin. inşallah.
Selam ve Dua ile kalın..

Ali ARPAT
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

 
Diyanet Duyurular
Kapalı grup · 4.183 üye
Gruba Katıl
grubumuz başta Diyanet işleri başkanlığı olmak üzere bütün Resmi kurumların atama ve duyuruları paylaşılmaktadır
 
anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

İmam Hatip Lerin Haber ve Radyo Sitesi..
Radyo İmam-HatipFm Güncel Haber, İlahi & Ezgiler..
google.com, pub-2227755215092688, DIRECT, f08c47fec0942fa0