Mağdur Ailenin Evini Tamamen Yenileyen Gönüllüler!

Okunma: 454
Diyanet 13 Mayıs 2019 14:52
Videoyu Aç Mağdur Ailenin Evini Tamamen Yenileyen Gönüllüler!
A
a

Diyanet Vakfı Yenişehir Gönüllüleri çok zor şartlarda yaşam mücadelesi veren Mağdur genç çiftimizin evini tamamen yeniledi. yenilenen evi görenler bu o eski ev mi demekten kendini alamıyor.

Türkiye Diyanet Vakfı Dünya genelinde yaptığı muazzam hizmetleriyle birlikte Yurt içerisinde de faaliyetlerine devam ediyor. Bununla birlikte her il-ilçede kurulan ve tamamı gönüllülerden oluşan Gönüllü İnsani Yardım Ekipleri bulundukları alanda Yetim, Yoksul ve Mağdur ailelere yardım elini uzatıyor.
İşte bu Gönüllü ekiplerden biri olup Diyarbakır ın Yenişehir İlçe Müftülüğü bünyesinde kurulan Türkiye Diyanet Vakfı Yenişehir Şubesi Gönüllü İnsani Yardım Ekibi bulunduğu İl ve ilçedeki ihtiyaç sahibi, yetim, Yoksul ve Mağdur ailelere Hayırseverlerin ve kendi imkanlarıyla temin ettikleri yardımlarını ulaştırıyor.

EVİ TAMAMEN YENİLENDİ
Bu güzel himetlere devam eden Yenişehir Gönüllüleri, yenişehir İlçesine bağlı Güvendere mahallesi (köyü) 'nde ikamet eden ve çok zor şartlarda yaşam mücadelesi veren genç bir çiftin evini tamamen boyalayıp, elektrik tesisatı ile sutesisatını yeniledi, Eve oturma takımı, Çocuk odası, halı vb. ev eşyası eve yerleştirildi. Mutfağı olmayan eve Mutfak yapıldı, bozulan çamaşır makinesi yerine ise yenisi alındı. Bütün bunlar yapılırken Nakliyesinden, İşçiliğine kadar tamamını Gönüllüler üstlendi. Gönüllüler bizzat evi kendi elleriyle boyaladı ve eşyaları eve düzenledi. 
EVLER BİZZAT TESPİT EDİLİYOR
İl ve İlçe genelinde yardım faaliyetleri sürdüren gönüllüler gelen en ufak başvuruyu bile değerlendirip hemen bildirilen adrese gidip evi bizzat görüp durum tespitinde bulunuyor, eğer aile gerçekten mağdur ise yardım ihtiyacına göre, gıda, giyim veya nakdi olarak yapılıyor, Bildirilen aile Mağdur değil ise gönüllüler daha mağdur ailelere yöneliyor.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

 
Diyanet Duyurular
Kapalı grup · 4.183 üye
Gruba Katıl
grubumuz başta Diyanet işleri başkanlığı olmak üzere bütün Resmi kurumların atama ve duyuruları paylaşılmaktadır
 
anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Güncel Haber, Film, İlahi ve Ezgiler
Radyo İmam-HatipFm Güncel Haber, İlahi & Ezgiler..
google.com, pub-2227755215092688, DIRECT, f08c47fec0942fa0