RECEP RECAİ NURCAN

15 TEMMUZ KONTROLSÜZ HALK DARBESİ

Karanlık evlerinde perdenin-tülün arkasına saklanarak, 15 Temmuz 2016 gecesini, gizli gizli izleyen "BU SOSYAL DEMOKRAT GÛRUH” aslında “Kontrolsüz Bir Halk Darbesi” izlemiştir. Başlarındaki kılavuza özenip, yumuşak koltuklarında terlikleri ile; hâlâ filmin tekrarını bekleyenler var ise bizden söylemesi; ancak avucunuzu yalarsınız!

21 Ekim 2017 14:36
A
a
Karanlık evlerinde perdenin-tülün arkasına saklanarak, 15 Temmuz 2016 gecesini, gizli gizli izleyen "BU SOSYAL DEMOKRAT GÛRUH” aslında “Kontrolsüz Bir Halk Darbesi” izlemiştir. Başlarındaki kılavuza özenip, yumuşak koltuklarında terlikleri ile hâlâ filmin tekrarını bekleyenler var ise bizden söylemesi; ancak avucunuzu yalarsınız!

Belki "Bu ülkede artık 'Darbe Kalkışması' 'Darbe Girişimi' asla olmaz” demek, fazlaca iddialı olabilir. Kabul !
“Bir fareyi haddinden fazla sıkıştırırsanız, geri dönüp üzerinize atlar” kuraldır bu' Çünkü artık öyle bir duruma gelmiştir/getirilmiştir ki, ne sizin cüssenizi görür, ne sizin gücünüzü hesaplar. "Para-kadın-şantaj" üçgenine düşen ya da cemaat adı altında yıllarca haftalık sohbetlere devam edipte, 15 Temmuz da dahi bu "uyuşturulmuş ölüm uykusunu" keşfedemeyecek derecede ahmaklığa devam eden ve uyanamayarak kuyrukları hâlâ FETÖ nün elinde olan bu kubur fareleri, geri dönüp bizim üstümüze atlamaya tekrar mecbur bırakılabilirler. Yani kuyruklarının Amerika da olduğunu ayan-beyan ezberlediğimiz, bugünün FETÖ fareleri, yarının TOTO fareleri olmayacağı anlamına gelmez. Bu tespitime, pek itiraz eden çıkmaz sanırım, buraya kadar her şey normal.

Oysa ben “Filmin tekrarını bekleyenler, avucunu yalar” derken başka bir şeyi kast ediyorum;
15 Temmuz nöbetleri, mitingleri içinde bulunmuş biri olarak, son üç-beş günde edindiğim izlenimleri toplarsam; “gemi batarken ‘Lordlar Kamarasında’ sigarasını tüttüreceğini zanneden “Avanaklar Vadisi” tekrardan bir “Kontrolsüz Halk Darbesi” daha seyretmeyecekler. 
Allah o günleri tekrar göstermesin ama; böyle bir kalkışmanın karşısında artık “Kontrollü Bir Halk Darbesi Olacak” Genel itibarı ile o gün sokağa inen halk, bugün; nereleri tutacağını, nerelere fırsat vermeyeceğini, hangi “sineğe bastığında ne kadar yağ çıkacağını öğrenmiş durumda.
...
Ben öyle bir izlenim edindim. Hatta gece yarısı çıplak ellerle sokağa fırlayan bu halk, bu asker elbisesi giymiş sırtlanları bu sefer “eli boş, başı beş te” karşılamaz. Hafazanallah ne çavuşunu dinler, ne erini affeder. Öyle bileylenmiş ve şekillenmiş vaziyette duruyor. "Yumuşak başlı koyun bekleyenler, bu sefer sert başlı koçlarla" muhatap olacak. 

Yani kısacası; bu durumdan medet umanların duyacağı tek bir söz kalıyor geriye. Üstelik hiç te yabancı olmadıkları bir söz.;
Yıllar önce Amerika’nın -itleri vasıtası ile- Merhum Menderes’e fısıldattığı sözleri, yine aynı Amerika’nın dudaklarından kendileri için duyacaklar; “Artık sizi ben bile kurtaramam” 
...
Rabbim, ülkemizi, milletimizi, memleketimizi bütün kötülüklerden muhafaza buyursun (AMİN)
...
Recai Nurcan (17 Temmuz 2017 Pazartesi)
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
 
Diyanet Duyurular
Kapalı grup · 4.183 üye
Gruba Katıl
grubumuz başta Diyanet işleri başkanlığı olmak üzere bütün Resmi kurumların atama ve duyuruları paylaşılmaktadır
 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Güncel Haber, Film, İlahi ve Ezgiler
Radyo İmam-HatipFm Güncel Haber, İlahi & Ezgiler..
google.com, pub-2227755215092688, DIRECT, f08c47fec0942fa0