Yeni Zelanda da Katliamın büyümesini önleyen Afgan Göçmen

Okunma: 913
İslam 17 Mart 2019 20:37
Videoyu Aç Yeni Zelanda da  Katliamın büyümesini önleyen Afgan Göçmen
A
a

Yeni Zelanda da Camiye yapılan Katliam sırasında silah seslerini duyan afgan göçmen Eline geçirdiği post cihazını saldırgana fırlattıktan sonra kovalayıp Araçların arkasına saklanarak sağ kurtuldu. Afgan Göçmen Abdulaziz bu cesaretiyle Ölü sayısının artmasını önledi.

Yeni Zelanda da Camiye yapılan Katliam sırasında silah seslerini duyan afgan göçmen Eline geçirdiği post cihazını saldırgana fırlattıktan sonra kovalayıp Araçların arkasına saklanarak sağ kurtuldu. Afgan Göçmen Abdulaziz bu cesaretiyle Ölü sayısının artmasını önledi.
 

ÖLÜ SAYISININ ARTMASINI ÖNLEDİ

"Sadece çocuklarımın hayatı için değil oradaki herkesin hayatı için endişe ettim. Gözlerimi her kapattığımda camide ölen insanları görüyorum. Bu çok zor bir şey."diyen Aziz facianın büyümesinin önüne geçti. Linwood Camisi'ndeki terör saldırı sırasında camiden dışarı çıkıp terörist Brenton Tarrant'asilahsız karşı koyan ve onun namaz kılınan bölüme girmesini engelleyerek daha fazla can kaybı yaşanmasını engelleyen Aziz, o an yaşadıklarını anlattı.

Aziz, terör saldırısına şahit olan çocuklarının kendisine teröristin arkasından gitmemesi çağrısında bulunduklarını anlatarak, şöyle devam etti:"Her insanın hayatı benim ve çocuklarımın hayatı kadar kıymetli. Sadece çocuklarımın hayatı için değil oradaki herkesin hayatı için endişe ettim. O an amacım onları korumaktı. Bana kahraman diyorlar ama ben kendimi kahraman olarak görmüyorum çünkü kim olsa o an aynı şeyi yapardı."

 

"YAŞADIKLARIMI UNUTAMIYORUM"

Yaşadıklarını unutamadığını ve olaydan çok etkilendiğini dile getiren Aziz, "Gözlerimi her kapattığımda camide ölen insanları görüyorum. Bu çok zor bir şey." ifadesini kullandı. Aziz, cesareti için kendisini tebrik ederek kart ve hediye gönderen, güzel dileklerde bulunan herkese teşekkürlerini iletti.

 

TERÖRİSTE POS CİHAZI FIRLATTI

Terörist Tarrant'a kahramanca karşı koyan Aziz, silah seslerini duyduktan sonra dışarı çıkarak eline geçirdiği pos cihazını teröriste fırlattı. Daha sonra terörist yeni bir silah almak üzere arabasına yöneldiğinde ise Aziz teröristin peşinden gitti.
Terörist silahını alıp yeniden ateş açmaya başlayınca bu kez Aziz'i hedef aldı ve Aziz araçların arasında dolaşarak kurşunlardan kaçtı.
Aziz, arabaların arasında dolaşırken yerde teröristin bıraktığı bir tabancayı bulduktan sonra hemen aldı ve tetiğe bastı fakat silah boştu. Terörist yeni bir silah almak için otomobiline döndüğünde silahı ona fırlattı. Otomobilin camına çarpan silah camı parçaladı. Cam parçalanınca paniğe kapılan terörist, arabasına binerek olay yerinden uzaklaştı. Aziz, köşedeki ışıklara kadar aracı takip etti. Terörist burada U dönüşü yaparak uzaklaştı. 

Kaynak : ENSONHABER
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

 
Diyanet Duyurular
Kapalı grup · 4.183 üye
Gruba Katıl
grubumuz başta Diyanet işleri başkanlığı olmak üzere bütün Resmi kurumların atama ve duyuruları paylaşılmaktadır
 
anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

İmam Hatip Lerin Haber ve Radyo Sitesi..
Radyo İmam-HatipFm Güncel Haber, İlahi & Ezgiler..
google.com, pub-2227755215092688, DIRECT, f08c47fec0942fa0